Przejdź do treści
x

Logopeda

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE - mgr MAGDA POGODA

 

Godziny pracy logopedy

pn -  10:30 - 12:30    
wt -    8:30 - 15:00
śr -   10:00 - 14:00   
czw -  9:00 - 14:00    
pt -     6:30 -  8:30     ŚWIETLICA    8:30- 13:00

DRODZY RODZICE

Często spotykamy się w momencie kiedy Wasze dziecko przekracza próg szkoły. Wówczas Wasze pociechy posiadają już pewne przyzwyczajenia, nad korektą których wspólnie pracujemy na zajęciach logopedycznych. Można jednak zapobiec utrwalaniu się nieprawidłowych nawyków artykulacyjnych już od narodzin. Coraz większa świadomość rodziców, a także specjalistów, kierujących dzieci poniżej pierwszego roku życia na badania logopedyczne powoduje, iż łatwiej usunąć nieprawidłowe nawyki w sposobie odżywiania, oddychania, połykania mające bezpośredni wpływ na późniejszą mowę Państwa dzieci. Drogi Rodzicu – jeżeli maluch ma problemy z przyjmowaniem pokarmu, oddycha przez usta, mimowolnie wysuwa język między wargi (może to świadczyć o obniżonym napięciu mięśniowym) ZAPRASZAM NA KONSULTACJĘ.

Mowa jest głównym sposobem porozumiewania się ludzi, a jej prawidłowy rozwój stanowi podstawę kształtowania się osobowości. Zapobieganie wadom wymowy to przede wszystkim uchronienie dziecka przed trudnościami i niepowodzeniami szkolnymi. Dziecko źle mówiące najczęściej pisze z błędami, słabo czyta, boi się publicznych wystąpień. W przypadku wad wymowy bardzo ważne jest szybkie podjęcie terapii logopedycznej. Niezbędna jest również ścisła współpraca rodziców z logopedą.

JAK ĆWICZYĆ Z DZIECKIEM W DOMU?

ĆWICZENIA POWINNY BYĆ:

  • systematyczne
  • krótkie, ale często powtarzane
  • wykonywane, gdy dziecko jest w dobrej dyspozycji
  • prowadzone w formie zabawy
  • zgodne z materiałem zapisanym w zeszycie przez logopedę
  • różnorodne pod względem form

DRODZY RODZICE Odgrywacie ogromną rolę w procesie kształtowania mowy swoich dzieci. Mam nadzieję, iż podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym wspólnie będziemy wspierać i motywować Wasze pociechy do systematycznej pracy.

Jak im w tym pomóc?

  • w obecności dziecka staramy się wypowiadać w sposób prawidłowy
  • wykazujemy zainteresowanie wypowiedziami dziecka
  • nie zaniedbujmy chorób uszu u dziecka, gdyż nieleczone mogą powodować niedosłuch, a w konsekwencji prowadzić do wad wymowy, istotne jest również wyeliminowanie hałasu z otoczenia np.: głośnej muzyki
  • starajmy się dużo z dzieckiem rozmawiać, czytajmy, opowiadajmy bajki. Dobrym pomysłem jest również wspólne oglądanie filmów, a później rozmawianie o nich z dzieckiem.

Polecam stronę internetową mimowa.pl. Jeżeli będą się chcieli Państwo zalogować zapraszam po kod identyfikacyjny logopedy. Znajduje się na niej wiele interesujących ćwiczeń logopedycznych. Drugą ciekawą stroną jest: buliba.pl, na której znajdziecie Państwo gry edukacyjne. Miłej zabawy. Pozdrawiam serdecznie.